$7.99
The NGK Nickel Spark Plug 7133 - BPR6ES-11 ensures reliable ignition with its durable nickel construction, providing consistent and efficient spark performance. It supports smooth engine operation and dependable starting.
In Store
Set Your Store
Delivery
Easy Returns
Fast Delivery
Specifications
| Shell | |
| Thread Diameter | 14mm |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Seat Type | Gasket |
| Reach | 19mm (3/4-Inch) |
| Hex Size | 13/16-Inch (21mm) |
| Terminal Type | Solid |
| Overall Height | JIS |
| Gap | .043-Inch (1.1mm) |
Reviews
NGK Nickel Spark Plug 7133 - BPR6ES-11


