$7.99
The NGK BPR6EFS Nickel Spark Plug offers reliable ignition and durability for various automotive applications, featuring a nickel alloy electrode for consistent performance and efficient combustion.
In Store
Set Your Store
Delivery
Easy Returns
Fast Delivery
Specifications
| Shell | |
| Thread Diameter | 14mm |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Seat Type | Tapered |
| Reach | 18mm (.709-Inch) |
| Hex Size | 5/8-Inch (16mm) |
| Terminal Type | Removable Nut |
| Overall Height | ISO |
| Gap | .031-Inch (0.8mm) |
Reviews
NGK Nickel Spark Plug 3623 - BPR6EFS


