$9.99
The NGK Nickel Spark Plug 2129 - B7HS-10 provides reliable ignition with its nickel-alloy electrode, ensuring consistent spark performance and efficient combustion. Ideal for a variety of engines, it supports smooth operation and dependable starting.
In Store
Set Your Store
Delivery
Easy Returns
Fast Delivery
Specifications
| Shell | |
| Thread Diameter | 14mm |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Seat Type | Gasket |
| Reach | 12.7mm (1/2-Inch) |
| Hex Size | 13/16-Inch (21mm) |
| Terminal Type | Solid |
| Overall Height | ISO |
| Gap | .039-Inch (1.0mm) |
Reviews
NGK Nickel Spark Plug 2129 - B7HS-10

