Specifications
| Shell | |
| Thread Diameter | 14mm |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Seat Type | Gasket |
| Reach | 19mm (3/4-Inch) |
| Hex Size | 13/16-Inch (21mm) |
| Terminal Type | Removable Nut |
| Overall Height | JIS |
| Gap | .035-Inch (0.9mm) |
Reviews
NGK Nickel Spark Plug - BP7ES
| Shell | |
| Thread Diameter | 14mm |
| Thread Pitch | 1.25mm |
| Seat Type | Gasket |
| Reach | 19mm (3/4-Inch) |
| Hex Size | 13/16-Inch (21mm) |
| Terminal Type | Removable Nut |
| Overall Height | JIS |
| Gap | .035-Inch (0.9mm) |
NGK Nickel Spark Plug - BP7ES