$634.99
The K&N Universal Plenum is a high-performance intake component designed to optimize airflow and improve engine efficiency. Its universal design allows for flexible installation in custom and aftermarket intake setups.
In Store
Set Your Store
Delivery
Not available
Easy Returns
Fast Delivery
Specifications
| Product Style | Accessories |
| Length | 11.89 in (302 mm) |
| Outside Diameter | 9 in (229 mm) |
| Package Contents | 1 Plenum |
| Package Quantity | 1 |
| Weight | 4.3 lb (2 kg) |
| Product Box Height | 4.75 in (121 mm) |
| Product Box Length | 12.38 in (314 mm) |
| Product Box Width | 10.25 in (260 mm) |
| Color | Black |
| Material Used | Aluminum |
| Warranty | 1 Year Limited |
Reviews
K&N Universal Plenum - 85-1060


